7 Cudów Mazur

7 Cudów Mazur

   W lipcu i sierpniu działamy na Mazurach! 


1


W ramach drugiej kampanii „7 Cudów Mazur”, wspólnie z samorządami Węgorzewa, Giżycka, Mrągowa, Mikołajek, Rucianego-Nidy oraz Rynu, organizujemy cykl wakacyjnych imprez na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.Celem naszych działań jest zwiększenie obecności „nie-żeglarzy” w regionie, edukacji pro-ekologiczna turystów i żeglarzy oraz zwiększenie wiedzy na temat miast partnerskich kampanii.


Przy okazji Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur skupiamy się na działaniach na lądzie gdzie organizujemy Strefę Kibica, do której zaprosiliśmy wielu partnerów w tym np. edukacyjny 18-metrowy autobus firmy Energa, firmę Delphia wspierającą wszystkich żeglarzy swoimi najwyżej jakości jachtami, firmy Teslaboards i Jetboards mające w swojej ofercie deskorolki oraz kajaki z napędem i sterowane pilotem czy firmę Solemaran z pierwszym na polskim rynku i jednym z pierwszych na świecie katamaranem napędzanym energię słoneczną. Naszą myślą przewodnią podczas organizowania Stref Kibica było zapewnienie Gościom nie tylko dostępu do rozrywek stanowiących alternatywę dla zabaw na wodzie lecz także chęć przekazania misji dbania o środowisko stąd współpraca m.in. z Fundacją Nasza Ziemia, Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Centrum Edukacji Ekologicznej czy przeprowadzenie ankiet na temat ekologii w trakcie wakacji. Pragnęliśmy też przypominać wszystkim turystom, że wypoczynek na Mazurach to wakacje nad wodą gdzie zawsze należy zachować szczególną ostrożność. W związku z tym na naszych eventach można było zobaczyć pokazy ratownicze wykonywane przez profesjonalistów z Grupy Life Line oraz PCK Olsztyn.


3


Naszymi Gośćmi podczas wydarzeń w ramach kampanii „7 Cudów Mazur” były także gwiazdy polskiego żeglarstwa, m.in.:


- Piotr Kula (olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski w klasie Finn)


- Dominik Życki (mistrz świata, Europy i Polski w klasie Starr z Mateusz Kusznierewiczem)


- Zbigniew „Gutek” Gutkowski (pierwszy Polak w historii startujący w regatach okołoziemskich VELUX 5 Oceans Race)


- Przemysław Miarczyński (brązowy medalista z Olimpiady w Londynie oraz mistrz Europy w klasie RS:X)


- Maciej „Świstak” Marczewski (żeglarz, wielokrotny mistrz Polski)


- Aleksander Doba (podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca; jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem także m.in. Morze Bałtyckie i Bajkał)


2


Dodatkowo do naszych działań należy obsługa PRowa projektu oraz komunikowanie w mediach wszelkich działań związanych z inicjatywą „7 Cudów Mazur”. Jesteśmy także odpowiedzialni za sprawne zorganizowanie zwycięskiego rejsu wraz z atrakcjami dla Uczestników konkursu graficznego „Legendy 7 Cudów Mazur”.


Imprezy w każdym mieście wpisują się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w sezonie letnim. Finałowy event w Rynie już 23.08.2014 - serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.